Wzmacniacze Mocy
Wzmacniacze mocy | Elmuz wzmacniacz | MWSystem - sklep online

Wzmacniacze Mocy

Wzmacniacz mocy firmy Elmuz – wzmacniacz, który dostarcza do obciążenia wymaganą moc wyjściową.

W przypadku zastosowania w elektroakustyce, wejściowy sygnał analogowy jest zazwyczaj wzmacniany najpierw w przedwzmacniaczu, natomiast wzmacniacz mocy jest końcowym stopniem toru wzmacniającego i podłączony jest do zestawu głośnikowego.

Końcówka mocy, jak sama nazwa wskazuje, to końcowy element toru wzmacniającego (na linii przedwzmacniacz – wzmacniacz – końcówka mocy). Wzmacnia wzmocniony już wstępnie sygnał wychodzący od przedwzmacniacza i zasila odpowiednio głośniki. Kolumny głośników zaś sygnał przekształcają w falę akustyczną. Czyli wydobywa się wzmocniony dźwięk.

Przede wszystkim końcówki mocy mogą występować jako osobne urządzenia. Po prostu wzmacniają sygnał odebrany z przedwzmacniacza i dają kolumnom tyle prądu, aby je wysterować. Końcówki mocy mogą oferować nawet wyższą moc niż wzmacniacze zintegrowane od tych samych producentów, dzięki temu łatwiej im jest wysterować trudne kolumny. Często kupujemy tylko samą końcówkę mocy, a następnie sterujemy jej głośność wyjściem regulowanym w odtwarzaczu. Daje nam to możliwość skrócenia ścieżki dźwięku (nie występuje tu przedwzmacniacz i wzmacniacz). Są duże szanse, że dźwięk będzie brzmiał lepiej niż z wykorzystaniem wzmacniacza zintegrowanego lub przedwzmacniacza. Dodatkowo możemy kupić też oddzielną końcówkę mocy i oddzielny przedwzmacniacz, aby uzyskać lepszy dźwięk.

Istnieje 19 produktów.

Pokazuje 1-12 of 19 przedmiotów
Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku