Beyma nieustannie dąży do doskonałości. Owocem długoletnich symulacji oraz rygorystycznego procesu selekcji jest światowej klasy seria głośników do konstrukcji high-end oraz monitorów studyjnych.

Nowa seria głośników odznacza się ekstremalną liniowością i znikomymi zniekształceniami, które doskonale sprawdzają się w małych i średnich zakresach częstotliwości, gdzie najważniejsza jest dbałość o szczegóły. NMF definiuje nową klasę krystalicznie czystego, nieskazitelnego dźwięku, w której większa część konkurentów zostaje w tyle.

W dwuletnich poszukiwaniach wzięli udział najlepsi inżynierowie z Beyma. Do badań wykorzystali najnowocześniejsze symulacje wielofizyczne wiodących technik do tworzenia prototypów i niezrównane narzędzia pomiarowe, których efektem są te precyzyjne głośniki pracujące w idealnej harmonii.

Lata doświadczeń i know-how w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami zaowocowały powstaniem głośników nowej generacji, stworzonych do pracy w obudowach monitorów studyjnych i wysokiej klasy zestawach głośnikowych High-End.

10NMF-1.png

Komponenty najwyższej jakości

Najwyższe efekty soniczne osiągnięto dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów: stożki z włókna węglowego o dużej sztywności zapewniają tłokową pracę, unikalna cewka Beyma QUATTRO o wysokim współczynniku siły głosu zapewnia lepszą kontrolę nad masą ruchomą, kosz odlewany w aluminium, metalowe części powlekane elektrolitycznie w celu ochrony przed wilgocią i starzeniem, sieć Bimax i wysoce odporne otoczki NBR zapewniają liniową i stabilną pracę. Wszystkie te elementy współpracują ze sobą, zapewniając spójne i solidne działanie nawet w bardzo wymagających warunkach i przy długich cyklach pracy.

woofer-block-2.png

Przejrzystość

Zastosowanie najnowszego oprogramowania symulacyjnego zapewnia wyjątkowo liniowe zachowanie w zakresie długich wychyleń głośników niskotonowych, optymalizując strukturę magnesu. Obwód magnetyczny zapewnia naszej wyjątkowej cewce QUATTRO bardziej kontrolowane wychylenie w zakresie liniowym, rozszerzając tym samym zakres dynamiki. Układ zawieszenia również został starannie zaprojektowany i zoptymalizowany, z geometrią i materiałami dostosowanymi do wysokiego tłumienia i kontroli wychyleń, unikając nieliniowości i niepożądanych rezonansów występujących w podobnych typach podstawowych miękkich zawieszeń.

beyma_08NMF-3.png

Kontrolowana kierunkowość

W celu uzyskania możliwie najbardziej liniowej charakterystyki, ze szczególnym uwzględnieniem charakterystyki poza osią, opracowano staranny projekt geometryczny membrany, nakładki przeciwpyłowej zapewniającej odpowiednie tłumienie, aby uzyskać kontrolowaną dyspersję akustyczną aż do obszaru zwrotnicy.

woofer-4.png

Niezrównana wydajność

Maltcross to opatentowana technologia stanowiąca rdzeń najlepszych profesjonalnych głośników niskotonowych opracowanych przez firmę Beyma. Ta inteligentna funkcja zapewnia demodulujący efekt pierścienia, równoważąc indukcyjność w stosunku do wychylenia, i umożliwia doskonały układ chłodzenia, w którym powietrze przepływa wewnątrz szczeliny powietrznej w kierunku cewki drgającej w trybie turbulentnym. Obniżenie temperatury i demodulacja zapewniają mniejszą kompresję mocy, wyższy poziom SPL i mniejsze zniekształcenia przy niskich częstotliwościach.

Prosta implementacja

Wszystkie te cechy konstrukcyjne umożliwiają inżynierowi pracę z obudową, która może pracować od bardzo niskich tonów aż do wysokich częstotliwości zwrotnicy z zachowaniem bardzo liniowej charakterystyki, kontrolowanego wychylenia, tłumionych niepożądanych rezonansów oraz wydłużonego i płynnego zachowania przy zerwaniu, co zapewnia lekką konstrukcję zwrotnicy.

Kosze LEX

Ekskluzywne kosze LEX, wykonane z odlewanego ciśnieniowo aluminium zapewniają nie tylko zoptymalizowane właściwości mechaniczne i efektywną pracę w zakresie odprowadzania ciepła, ale również zróżnicowane wrażenie wizualne w głośnikach. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu obiegowi powietrza między obszarem szczeliny a otoczeniem wentylacja głośnika jest wysoce skuteczna.

Śledź nas na Facebooku