Sprzęt Radiowęzłowy

Wszędzie tam gdzie potrzebujemy nagłośnić więcej niż jedno pomieszczenie lub do nagłośnienia wykorzystać dużą ilość głośników ze względu na dużą przestrzeń najlepsze do tego będzie nagłośnienie radiowęzłowe w technice 100V. Jest to technicznie rzecz ujmując jedna z łatwiejszych do połączenia instalacji i do jej zrealizowania w nierozbudowanej formie nie trzeba mieć całej ściany certyfikatów potwierdzających kwalifikacje. Oczywiście jest to instalacja, która działa pod napięciem – wymagana jest wiedza techniczna na temat oraz świadomość zasad bezpieczeństwa

Wysyłanie komunikatów słowno-muzycznych drogą przewodową na znaczne odległości jest możliwe dzięki nagłośnieniu PA 100V. Ponadto, nagłośnienie to dedykowane jest dla dużej ilości urządzeń, których zadaniem jest przekształcanie sygnału elektrycznego na fale dźwiękowe np. głośnik radiowęzłowy, głośnik tubowy, kolumna lub megafon.

Łatwym porównaniem będzie przesył prądu elektrycznego, czy danych internetowych przewodami. Nie ma praktycznie znaczenia długość instalacji.

Dodatkowo, w obiektach PA, zastosowanie większej liczby małych głośników, niż np. dwie lub cztery standardowe kolumny głośnikowe o dużej mocy sprawia, że otrzymujemy jednakowy poziom głośności w przestrzeni odsłuchowej.

Głośniki napięciowe instaluje się najczęściej równolegle w stosunku do linii głośnikowej. W praktyce, metoda ta jednak nie jest idealnym rozwiązaniem bowiem, gdy dojdzie do uszkodzenia linii głośnikowej, wszystkie głośniki znajdujące się za miejscem uszkodzonym zaprzestaną swojego działania. Dlatego rozwiązanie jest proste, należy poprowadzić kabel głośnikowy od ostatniego głośnika do wzmacniacza, jednocześnie pamiętając aby zamknąć pętle z zachowaniem właściwej biegunowości. Taka technika umożliwi ciągłość działania urządzenia, bez względu na potencjalne uszkodzenia jednej ze składowych układu (konstrukcji).

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć