Szerokopasmowe
Głośniki Szerokopasmowe | Pełnopasmowe Beyma - www.mwsystem.pl

Szerokopasmowe

Głośnik szerokopasmowy Beyma jest projektowany - jak sama nazwa wskazuje - pod kątem samodzielnego przetwarzania jak najszerszego pasma, obejmującego w naturalny i oczywisty sposób średnie częstotliwości, ale z możliwie najdalszym "rozciągnięciem" w kierunku zarówno niskich, jak i wysokich. W zależności głównie od średnicy membrany, ale też od wielu innych jego parametrów (średnicy cewki; masy, profilu i materiału membrany; częstotliwości rezonansowej) głośnik będzie radził sobie lepiej z niskimi albo wysokimi częstotliwościami.

Mały głośnik będzie sięgał wysoko, nawet blisko 20 kHz, ale "na dole" zatrzyma się przy ok. 100 Hz, i w tym przypadku przydałby się subwoofer. Natomiast duży zejdzie nisko, ale "na górze" będzie mu sporo brakowało. Średniej wielkości głośnik typowej dla konwencjonalnych przetworników średniotonowych, będą najlepiej zrównoważone, ale pozostawią pewien niedosyt na obydwu skrajach. Walka o szerokie pasmo (z jednego przetwornika) odbywa się też pewnym kosztem wyrównania charakterystyki; osiągnięcie wysokiej górnej częstotliwości granicznej nie oznacza gładkiej charakterystyki w tym zakresie, ale lepiej przetwarzać np. do 10 kHz jakkolwiek niż tylko do 5 kHz., a ze względu na wymaganą do przetwarzania wysokich częstotliwości małą masę drgającą trudno nawet duży głośnik solidnie przygotować do przetwarzania najniższych częstotliwości z wysoką mocą - membrany są lekkie, cewki krótkie, amplitudy umiarkowane.

Jednak wynikające stąd ograniczenia przynajmniej do pewnego stopnia są akceptowalne w związku z najczęstszym zastosowaniem głośników szerokopasmowych Beyma, wymagających innych zalet - to głośniki o dużej efektywności, więc nie muszą mieć wysokiej mocy.

Istnieje 5 produktów.

Pokazuje 1-5 of 5 przedmiotów
Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku