Nisko-Średniotonowe
Głośniki niskotonowe estradowe | Głośniki nisko-średniotonowe Beyma | MWSystem - sklep online

Nisko-Średniotonowe

Głośniki Beyma niskotonowe estradowe oraz średniotonowe to różne rodzaje głośników, które przystosowane są do obsługi poszczególnych zakresów częstotliwości. Dzięki temu zastosowanie wyspecjalizowanych głośników Beyma umożliwia uzyskanie pełniejszego i dokładniejszego dźwięku niż w przypadku użycia jednego głośnika pełnozakresowego.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat poszczególnych rodzajów głośników Beyma:

  • Głośniki niskotonowe estradowe, znane również jako woofery, odpowiadają za obsługę niższego zakresu częstotliwości. Wyróżnia się kilka rodzajów głośników niskotonowych:
    • standardowe głośniki niskotonowe – wytwarzające częstotliwości w zakresie od 20 HZ do 2 kHz;
    • głośniki superniskotonowe – czyli subwoofery, wytwarzające dźwięki o bardzo małej częstotliwości, w granicach 20-250 Hz. W sprzedaży dostępne są subwoofery aktywne, z wbudowanym wzmacniaczem, oraz subwoofery pasywne, wymagające dodatkowego wzmacniacza;
    • midwoofery – wytwarzające częstotliwości w zakresie od 200 do 5 kHz.

Głośniki średniotonowe

Głośniki średniotonowe są niezwykle ważnym elementem zestawu głośnikowego. Głośniki średniotonowe są odpowiedzialne za obsługę środkowego zakresu częstotliwości, pomiędzy tonami niskimi a wysokimi, mieszczącego się w zakresie od 500 Hz do 4 kHz. Ucho ludzkie jest najbardziej wrażliwe właśnie na częstotliwość środkową. Zakres ten to zazwyczaj dźwięki instrumentów muzycznych oraz ludzki głos.

Głośniki średniotonowe nie są przystosowane do wytwarzania zarówno bardzo niskich, jak i bardzo wysokich częstotliwości, przez co muszą być wspomagane przez odpowiednie głośniki niskotonowe oraz wysokotonowe.

Istnieje 83 produktów.

Pokazuje 1-12 of 83 przedmiotów
Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku