Driver
Drivery głośnikowe wysokotonowe Beyma - www.mwsystem.pl

Driver

Driver głośnikowy wysokotonowy to określenie głośników jako podzespołu lub części głośnika tubowego (tego, co zostaje po odjęciu tuby). Inaczej mówiąc głośnik wyskotonowy to typ tradycyjnego głośnika dynamicznego wykorzystującego wzmacniacz akustyczny jakim jest tuba, tak jak każdy głośnik posiada magnes, cewkę i membranę. 

Zadaniem głośników wysokotonowych jest odtwarzanie górnej części pasma. Częstotliwości wytwarzane przez te głośniki mieszczą się w zakresie od 2 do 20 kHz. Głośniki wysokotonowe dzieli się na dwie podstawowe grupy:

  • tweetery – przenoszące najwyższe częstotliwości, bądź to pełną słyszalną górną część pasma, bądź nawet powyżej granicy słyszalności ludzkiego ucha. Wyposażone są one w niewielkie, zintegrowane tuby.
  • drivery – (w języku angielskim znane pod nazwą „compression driver”) o powierzchni promieniującej membrany znacznie większej od średnicy wylotu głośnika. Dzięki temu drivery są sprawniejsze od typowych głośników membranowych.

Mówiąc krótko, driver - głośnik wysokotonowy Beyma jest to miniatura tradycyjnego głośnika dynamicznego. Mamy tam magnes, cewkę oraz membranę tylko że wszystko jest mniejsze no i oczywiście lżejsze. I ta mniejsza masa pozwala na drganie z bardzo wysoką częstotliwością w porównaniu do tradycyjnego głośnika którego pasmo kończy się w okolicach 4-6kHz.

Oferowane drivery głośnikowe Beyma posiada wysoką sprawność i niskie zniekształcenia dlatego można stosować je w kolumnach w studio lub w domu. 

Istnieje 38 produktów.

Pokazuje 1-12 of 38 przedmiotów
Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku